Kuidas mängida põgenemistubades tegelikult?
Claustrophobia on meeskonnaseiklus, mille käigus tuleb osavõtjatel sukelduda mängumaailmaruumi ning üheskoos katsumustest üle saada. See on unikaalne võimalus proovida järele erinevaid rolle: avastada paar uut kosmost, päästa inimkond, avastada sajandi kuritegu või saada selle otseseks kaasosaliseks...
Põgenemistoas on peamised relvad loogika, mõttekiirus, intuitsioon ja oskus töötada meeskonnas. Mõned mängud aga nõuavad ka veidi füüsilist jõudu ja osavust.

Mida põgenemistoas tohib ja mida ei tohi teha?
Te võite mis tahes ideid praktikas proovida. Me tuleme toime kõigi korralageduse tagajärgedega ning seame põgenemistoa hiljem esialgsesse korda. Peamine on vältida pöördumatuid tagajärgi.
Välja arvatud harvad erandid, lahendatakse kõik ülesanded jõhkrat jõudu kasutamata. Kui mängu käigus on vaja midagi lõhkuda, ära kruvida või lahti kiskuda, antakse selleks äärmiselt selged ja läbipaistvad vihjed.
Olge head ja ärge arutage läbitud mängu üksikasju pärast põgenemistoast väljudes. Sellega te võite rikkuda nende lõbu, kes alles lähevad mängima

Kui kaua üks mäng kestab?
Üldjuhul antakse teile kõigi katsumuste läbimiseks 60 minutit. Mängu kestust saab täpsustada põgenemistoa kaardilt enne broneerimist. Kui jääte selle aja raamidesse, siis olete Claustrophobia läbinud! Kui te aga ülesannetega õigeks ajaks toime ei tule, avab operaator ukse. Tõsi küll, sellisel juhul ei saa te võiduga kiidelda.
Mitu mängijat peab olema meeskonnas?
Mängijate maksimaalne arv on vahelduv. Eri põgenemistoad sobivad üksi mängijatele ja paaridele, väikestele või suurtele meeskondadele. Osavõtjate täpset arvu on võimalik täpsustada põgenemistoa kaardilt meie koduleheküljel. Olge broneerimisel tähelepanelikud!
Kas ma võin kutsuda rohkem osavõtjaid?
Iga põgenemistuba on arvestatud teatud arvule osalistele. See sõltub ruumi pindalast, stsenaariumist, ülesannete hulgast, ohutusnõuetest ja muudest tähtsatest parameetritest. Mängijate maksimaalne arv on iga konkreetse põgenemistoa puhul rangelt piiratud arvudega, mis on märgitud selle kaardile koduleheküljel.
Täiendava mängija kuulumine meeskonda (tingimusel, et põgenemistoa kirjelduses ei ole märgitud muud), on lubatud ainult järgmistel juhtudel:
‒ kui see on mitte vanem kui 10-aastane laps (ja tema osalemine ei ole vastuolus selle põgenemistoa vanusepiirangutega);
‒ kui meeskond koosneb tervikuna lubatud arvust mitte vanematest kui 14-aastastest lastest (ja nende osavõtt ei ole vastuolus selle põgenemistoa vanusepiirangutega) ja ühest vähemalt 18-aastasest täiskasvanust.
Kõigil ülejäänud juhtudel on täiendava mängija osalemine välistatud.
Mida võib põgenemistuppa kaasa võtta?
Enne mängu palume teil jätta välja kotid, nutiseadmed, mis tahes „spionaažiotstarbelised” (ja lihtsalt potentsiaalselt ohtlikud) aparaadid või seadeldised. See on põgenemistubades kehtiv kohustuslik ohutus- ja eetikanõue.
Kui ohutu on mängimine põgenemistubades?
Põgenemistuba on mäng. Ent see on mäng, mis toimub tegelikkuses. See tähendab, et juhtmetes on tõeline kõrgepingevool. Kui te aga lõhute klaasi, võite end sellega vigastada. Järgige elementaarseid ohutusnõudeid ja operaatori soovitusi, et keegi oma muljeid ära ei rikuks.

Kas mind aidatakse, kui mul tekivad probleemid?
Kõik toad on varustatud kaamerate ja mikrofonidega. Kui midagi läheb valesti, tuleb operaator viivitamatult appi. Kui soovite saada vihjet, võite operaatoriga ise ühendust võtta, vajutades abinupule või kasutades muid ettenähtud vahendeid.

Kellele ja miks võidakse keelduda pääsust põgenemistuppa?
Põgenemistoa operaatorid ei luba mängima meeskonda, kui osavõtjate vanus või arv ei vasta piirangutele, välja arvatud juhtudel, millele on osutatud ülalpool. Samuti ei lubata põgenemistubadesse alkoholijoobes inimesi (alkoholisisaldus veres üle 0,25 promilli). Mängu eest makstud raha sellistel juhtudel EI tagastata.

Mis saab siis, kui mängija tõepoolest kannatab klaustrofoobia all?
Enamik Claustrophobia põgenemistube on ohutud isegi inimestele, kes kannatavad tõelise klaustrofoobia all. Ruumid on avarad, hästi valgustatud ja tuulutatud. Operaator jälgib mängu täielikult kaamerate ja mikrofonide abil. Kui põgenemistoal on mingeid piiranguid või vastunäidustusi, siis me osutame sellele tingimata kodulehel olevas kirjelduses.
Broneerige mäng ja üritage jagu saada Claustrophobiast!